Mapy korkowe idealne do biura i szkoły

Korek jest pozyskiwany z kory dębu korkowego. Jest jedynym surowcem, który posiada tak jednolitą budowę. Dąb korkowy jest drzewem wiecznie zielonym i dożywa średnio około 150 lat. Najlepsze warunki do rozwoju dębu korkowego panują w okolicach basenu Morza Śródziemnego. Najcenniejszym surowcem pozyskiwanym z dębu jest jego kora. Dzięki temu żadne drzewo nie zostaje ścięte, a sam proces okorowania jest bezpieczny dla każdego drzewa. Kora z dębu korkowego, ze względu na swoje liczne właściwości, pozostaje surowcem, którego do tej pory nie jest w stanie naśladować żadna inna technologia. Dzięki nim znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach.
swiat kork

Właściwości i zastosowanie korka

Korek posiada szereg nietuzinkowych właściwości. Ze względu na swoją budowę korek jest:

  • niezwykle lekki
  • nie wchłania wody
  • nieprzepuszczalny dla gazów i cieczy
  • obojętny chemicznie
  • elastyczny i ściśliwy
  • bardzo trwały

Dzięki tak spektakularnym właściwościom, korek znalazł zastosowanie w branży motoryzacyjnej, budowniczej, sportowej, reklamowej, wykorzystywany jest do produkcji galanterii, jak również stosowany jest w modelarstwie. Z korka wytwarza się szereg różnych produktów zarówno praktycznych, jak i dekoracyjnych. Materiał ten służy do wyrobu płytek ściennych, podkładek korkowych, galanterii korkowej, różnego rodzaju akcesoriów domowych i biurowych, listew dylatacyjnych czy podkładów korkowych pod podłogę.
Produkty z korka świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a wiele z nich może stać się idealnym prezentem dla osób ceniących naturalne produkty, jak również bardzo wymagających.
Jednym z takich niesamowitych produktów, który znajdziemy na stronie cork24.co.uk/29-cork-boards, jest korkowa mapa świata.
To niesamowicie oryginalna i unikalna naścienna mapa, która znajdzie zastosowanie w domu, biurze czy szkole. Niezależnie od miejsca, będzie wspaniale komponowała się z każdym wystrojem wnętrza. Poza tym, za pomocą szpilek lub pinezek możemy do niej przypinać pocztówki i zdjęcia z wakacji.
cork underlay
Dzięki temu, że korek jest surowcem bardzo elastycznym można go dopasować do indywidualnych potrzeb – pomalować, przycinać i zaznaczać trasy swoich podróży, które niewątpliwie kształcą i rozwijają.
Mapa korkowa wyposażona jest w klej. Dzięki temu jej montaż jest łatwy i sami możemy ją dopasować do ściany, rozkładając poszczególne elementy. Mapa korkowa cechuje się eleganckim wyglądem, jest bardzo lekka, a także przyjemna w dotyku. Mapa z korka będzie idealnym prezentem dla podróżników lub praktycznym materiałem dydaktycznym na lekcji geografii czy historii.